Resultater 2017

lydighetsnorge.no

Vi trenger hjelp!

Det er ingen automatikk i at vi får inn resultater fra stevner dessverre. Av den grunn ønsker vi din hjelp! Send oss resultater (og gjerne også bilder) fra stevner du er på - kun de med 1. premie i klasse 1, 2 og 3. I FCI kl. 3 er det ønskelig med resultater av alle startende. Send gjerne hele resultatlisten!

Bruk mailadressen: resultater@lydighetsnorge.no - takk for alle bidrag!

Resultater 2017

 

Ølen Etne Vindafjord hundeklubb

Dommer Svein G Rønning

 

Klasse 1

6 møtt, 2 med førstepremie

1

Siwi Endresen

Woodshines Aquila

176,0

2

Mette Haugland

Heavenly all eyes on me

165,0

 

Klasse 2

6 møtt, 3 med førstepremie

1

Bente Bøygard

Top Flights Flying Flint

176,0

2

Astrid W Ellfsen

For the Win Number One

175,5

3

Karin Gabrielsen

Blasche Blekka

168,5

 

Klasse 3

6 møtt, 2 med førstepremie

1

Siv Marit S. Thu

Nesbakkens Ixi

269,0

2

Synnøve Matre

Doubleuse Wind

261,0

 

FCI klasse 3

1

Irene Goa

Keep Working Cayman

268,0

2

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

254,0

3

Arnt Ove Holter

Bella

237,5

4

Astrid Reinertsen

Myrullens Kaptein Uno

220,5

5

Ine Beate Reitan

Getweilers Gromme Prinsesse

198,5

 

Drammen Brukshundklubb 4.-5. november

 

Nschklubb avd Haugaland, 1. oktober

Dommer: Ann Christin Sjøtun

Klasse 1

7 møtt, 2 med førstepremie

1

Silje Tellnes Kvammen

Keep Working BizzyJuice

170,5

2

Irene Aspen

Timmo

165,5

 

Klasse 2

4 møtt, 2 med førstepremie

1

Elise MIdtun

Lurhaugs Maestro

171,5

2

Astrid Reinertsen

Entre`s Juna

162,5

 

Klasse 3

3 møtt, ingen førstepremier

 

FCI klasse 3

1

Synnøve Gilje

Mihn-Lemoni

284,5

2

Astrid Reinertsen

Kaptein Uno

255,5

3

Tony Rakner

Get Weilers Frisco

201,5

 

Asker Hundeklubb, 17. september

Klasse 1

Dommer: Stein Ole Nergaard

8 møtt, 2 med førstepremie

1

Lena Axelsson

Soltrollets Sprite-Bella

180,0

2

Elina Engh Solbakken

Vintelli Called Cæsar

161,5

 

Klasse 2

Dommer: Stein Ole Nergaard

7 møtt, 2 med førstepremie

1

Hlin Eldon Jonsdottir

Yr

177,0

2

Kristin Gudem

Fyhr's Robin

173,5

 

Klasse 3

Dommer: Stein Ole Nergaard

7 møtt, 3 med førstepremie

1

Trine Tørrissen

Snjos Blue Jarra

283,0

2

Anne Cathrine Stange

Skogsjentas Auntie Brownie

259,0

3

Anne Cathrine Stange

Blue Extra Fresh

257,0

 

FCI klasse 3

Dommer: Stein Ole Nergaard

1

Geir Brandtzæg

Izgara's Eikki

268,0

2

Kristin Gudem

Myrullen's Lazy Haste

243,0

 

Indre Østfold Hundeklubb 16. september og Østfoldmester 2017

Klasse 1

Dommer: Rune Bjerklund

14 møtt, 2 med førstepremie

1

Østfoldmester kl 1 2017

Elisabeth Jakobsen

Tofteberglunden’s Luna

177,0

2

Nina Marianne Kolås

Bidibianka’s Felix

161,0

 

Klasse 2

Dommer: Trond Morten Teigen

12 møtt, 5 med førstepremie

1

Berit Svenningsen

Huntingfudges Coba Classi

175,0

2

Østfoldmester kl 2 2017

Laila K G Fledsberg

Lurhaugs Hjerteknuser Alb

169,5

3

Susann Sandbekkbråten

Thunstjernas Katla

166,0

4

Beate Støland

Work’s Frøya

165,0

5

Christian Iversen

Redqliff’s Gaia Og Steady

163,0

 

Klasse 3

Dommer: Rune Bjerklund

11 møtt, 2 med førstepremie

1

Østfoldmester kl 3 2017

Inger Marie Buer

Tomthult’s Opal Viking

268,5

2

John Arne Pettersen

Pasofino’s Oopsi Daisy

259,0

 

FCI klasse 3

Dommer: Trond Morten Teigen

1

Østfoldmester FCI3 2017

Antonio Lanes-Grundvig

Get Weiler’s Inari

271,0

2

Else Helene Feet

Hexgårdens Wixie

241,0

3

Torunn Holtbakk

Gawain's Bright Star

240,5

3

Inger Repstad Thorse

Rainstone Birthday Suprise

240,5

5

Laila Synnøve Johann

Ringmaster Late Lass

221,5

 

Norsk Rottweilerklubb, 16. september

Klasse 1

Dommer: Anne-Marit Traaholt

6 møtt, 2 med førstepremie

1

Malin Arone Braar Th

Zecudas Easyrider

190,5

2

Frode Løken

Ambolt's Sukkersøt

166,5

 

Klasse 2

Dommer: Anne-Marit Traaholt

4 møtt, 3 med førstepremie

1

Rikke Svele

Tullarbackens Thisle

178,5

2

Tone Pedersen

Soltrollets Aqua

170,5

3

Benedicte Skaarnes

Huntingfudges Choise of R

168,5

 

Klasse 3

Dommer: Anne-Marit Traaholt

3 møtt, 1 med førstepremie

1

Carol Jorid Norfolk

Izgara's Dreaming Mitcha

271,5

 

FCI klasse 3

Dommer: Anne-Marit Traaholt

1

Liv McDowell

Joy

279,0

 

Oslo og omegn dressurklubb, 3. september

 

Kragerø Hundeklubb 2. september

 

Klasse 1

Dommer: Trond Morten Teigen

6 møtt, 2 med førstepremie

1

Kirsten Lorenz Hegland

Rustøl`s Hera

177,0

2

Anne Merete Moen

Pondus

176,5

 

Klasse 2

Dommer: Trond Morten Teigen

6 møtt, 2 med førstepremie

1

Tove Tømmernes

Blue

175,5

2

Evy Johnsen

Poecilla`s Pretty In pink

174,5

 

Klasse 3

Dommer: Trond Morten Teigen

3 møtt, ingen med førstepremie

 

FCI klasse 3

Dommer: Trond Morgen Teigen

1

May Britt Stifoss

Izi

285,5

2

Liv Mc Dowell

Joy

285,0

3

Gudrun Tønnesøl Rystad

Nesbakkens Blink

229,5

 

Klepp Brukshund Klubb 28. august

 

Klasse 1

Dommer: Ann Christin Sjøtun

4 møtt, 1 med førstepremie

1

Iris Meijer

Napada's Monty

171,0

 

Klasse 2

Dommer: Ann Christin Sjøtun

4 møtt, 2 med førstepremie

1

Geir Ove Håkull

One Shining Space Dreamer

170,0

2

Karin Gabrielsen

Blaschke Bekka

161,5

 

Klasse 3

Dommer: Ann Christin Sjøtun

2 møtt, ingen med førstepremie

 

FCI klasse 3

Dommer: Ann Christin Sjøtun

1

Else Kristin Svendsen

Linnie

256,0

2

Ine Beate Reitan

Get Weller's Gromme Prinsesse

200,0

 

Dalane Hundeklubb 27. august

 

Klasse 1

Dommer: Ann Kristin Sjøtun

2 møtt, ingen med førstepremie

 

Klasse 2

Dommer: Ann Kristin Sjøtun

2 møtt, ingen med førstepremie

 

Klasse 3

Dommer: Ann Kristin Sjøtun

4 møtt, ingen med førstepremie

 

FCI kl. 3

Dommer: Ann Kristin Sjøtun

1

Ine Beate Reitan

Prinsesse

270,0

2

Else Kristin Svendsen

Linnie

230,5

3

Helene Stokka

Omega

228,0

 

NKK Lillehammer 19. august

 

FCI kl. 3

Dommere: Ødegård / Svendsen

1

Kjellaug Selsaas

Myrullen's Ludvig

295,0

2

Kristin Gudem

Myrullen's Lazy Haste

281,5

3

Monika Kvernberg

Målli

271,0

3

Monica Wickstrøm

Chocomate's Harrys Chili

271,0

5

Hege Lindahl

Get Weiler's Go Jenta

266,0

6

Morten Krogstad

High Working B C Cash

262,0

7

Renate Lund

Vassruggens Ålga Mildir

255,5

8

Ann-Karin Isaksen

Myrullen's Min Karma

253,0

9

Kristin Natås Hauger

Somollis Inez

235,5

9

Liv Mc Dowell

Joy

235,5

11

Mona C Strømdal

Get Weiler's Jubel

185,5

12

Ann-Helen Uliksen

Tarik

174,5

 

Sunnmøre Hundeklubb 8. juli

 

Klasse 1

Dommer: John Egil Fiksdal

5 møtt, 2 med 1. premie

1

Martha Cecilia Aase

Theo

173,0

2

Mona Stavnesli Eltvik

Overcross Aria

170,5

 

Klasse 2

Dommer: John Egil Fiksdal

1 møtt, ingen med 1. premie

 

Klasse 3

Dommer: John Egil Fiksdal

4 møtt, 2 med 1. premie

1

Monika B Kvernberg

Kitty

270,0

2

Sissel Ekhougen

Smooth X-clusive Darrel

258,5

 

NKK Trondheim 2. juli

 

FCI klasse 3

Dommer: Terje Haugen

1

Kristin Natås Hauger

Inez

279,5

2

Liv McDowell

Joy

259,0

3

Ann-Karin Isaksen

Karma

250,0

4

Marit Wang

Haico

231,0

5

Geir Brandtzæg

Nero

 

Kongsberg Hundeklubb 25. juni

 

Klasse 1

Dommer: Per Eigil Gylland

11 møtt, 3 med 1. premie

1

Anette Myrseth

Ullerudtoppens Ailo Frank

181,0

2

Hlin Eldon Jonsdottir

Yr

179,5

3

Renate Lund

Poecilla's Renate

162,5

 

Klasse 2

Dommer: Roar Holmen

8 møtt, ingen med 1. premie

 

Klasse 3

Dommer: Per Eigil Gylland

16 møtt, 3 med 1. premie

1

Petter Gundersen

Tobben

266,0

2

Elisabeth Isaksen

Camp Alpha's Blue Diamond

263,0

3

Eloise Wilems

Belgerulvens Burning Phoenix

261,0

 

FCI klasse 3

Dommer: Roar Holm

1

Jannike Hansen

Prima

289,0

2

Hege Lindahl

Snuppa

263,5

3

Hilde Skjoldal

Ivo

226,5

4

Morten Krogstad

Cash

215,0

 

Kongsberg Hundeklubb 24. juni

 

Klasse 1

Dommer: Roar Holmen

15 møtt, 3 med 1. premie

1

Hlin Eldon Jonsdottir

Yr

189,5

2

Susann Sandbrekkbråte

Thunstjernas Katla

169,0

3

Lena Lintho

Pasofino's Risky Business

166,0

 

Klasse 2

Dommer: Per Eigil Gylland

8 møtt, 3 med 1. premie

1

Tove Carlsen

Bermuda

174,5

2

Marianne Bergan

Eldflammans Alfred i Katthult

169,0

3

Hlin Eldon Jonsdottir

Lotta

164,5

 

Klasse 3

Dommer: Roar Holmen

16 møtt, 3 med 1. premie

1

Elisabeth Isaksen

Camp Alpha's Blue Diamond

285,5

2

Silje Midtsæter

Skogsjentas Betty Blue

275,5

3

Inger Repstad Thoresen

Rainstone Birthday Suprise

257,0

 

FCI klasse 3

Dommer: Per Eigil Gylland

1

Hege Lindahl

Snuppa

273,5

2

Morten Krogstad

Cash

267,5

3

Svein Børresen

Remy

257,5

4

Hilde Skjoldal

Ivo

233,5

5

Jannike Hansen

Prima

231,5

6

Berit Kirkaune

Ella

179,0

 

Hønefoss hundeklubb 31. mai

 

Klasse 1

Dommer: Stein Ole Nergaard

17 møtt, 7 med 1. premie

1

Nina Grasmo

Nice Dog

188,0

2

Janne Hermansen

Colored Melody's Cover Me

186,0

3

Kristin Gudem

Fyhr's Robin

184,5

4

Anne Kari Skogen

Praxtar's Theo

180,5

5

Hlin Eldon Jonsdotti

Yr

179,5

6

Nina Sandberg

PRISTINE Apexis Crystal

176,5

7

Christina Molin

Hottonia's Chac

166,0

 

Klasse 2

Dommer: Arild Berntsen

8 møtt, 1 med 1. premie

1

Andreas Haugland

Hexgårdens Allan

182,0

 

Klasse 3

Dommer: Svein Georg Rønning

10 møtt, ingen med 1. premie

 

FCI klasse 3

Dommer: Arild Berntsen

Ingen møtt

 

Maridalen 28. mai, finale Norgesmesterskapet 2017

1

Hege Johnsen

Myrullens Lille Herman

281,25

2

Kristin Gudem

Myrullens Lazy Haste

272,50

3

Marit Rasmussen Anfinsen

Dixie

271,25

4

Renate Lund

Vassruggens Ålga Mildir (Supra)

266,50

5

Hege Lindahl

Get Weiler's Go Jenta (Snuppa)

258,50

6

Jannike Hansen

High Working B C Keighley (Prima)

256,25

7

Svein Børresen

Remy M

246,75

8

Line Fatland Frøysta

Henry

233,00

9

Kjellaug Selsaas

Myrullens Ludvig

226,75

10

Liv Mc Dowell

Joy

226,00

11

Anne Lise Ytreberg

Kronvallaren Pondus

220,75

12

Jannicke Mestad

Get Weiler's Flic Flac

219,00

13

Hilde Skjoldal

Thelook Explosive Ivo

213,50

14

Monika Kvernberg

Målli

206,50

15

Vivi Ann Sneve

Milas Hepp

173,00

 

Maridalen 27. mai - innledende runde / kvalifisering Norgesmesterskapet 2017

De 15 første fra lørdagens kvalifisering går videre til søndagens finale.

Pallen i FCI, Dalane Hundeklubb
Alle med 1. premie FCI3 Lillehammer
Vinner klasse 3
Vått i Trondheim

NKK Ålesund 14.05.

Dommer: Per Eigil Gylland

 

FCI klasse 3

1

Monika Kvernberg

Dålli (bc)

286,5

2

Hege Johnsen

Myrullens Lille Herman

285,5

2

Hege Johnsen

Myrullens Min Lillebror

285,5

4

Tommy Haukeland

Minipina's Damn Goodn Ready

269,0

Ølen, Etne og Vindafjord Hundeklubb 1. mai

Dommer: Bjørn Ivar Svendsen

 

Klasse 1

5 møtt, 3 med 1. premie

1

Elise Midttun

Lurhaugs Maestro

193,0

2

Gro V Birkeland

Jacklaine's Easy

171,0

3

Lone Vierdal

Sukkertoppen's I'm A Show Princess

168,0

Klasse 2

3 møtt, ingen med 1. premie

 

Klasse 3

2 møtt, 1 med 1. premie

1

Ida Anette Norheim

Hunters Guild's Fabbri

272,5

 

FCI klasse 3

1

Arnt Ove Holter

Bella

229,0

2

Astrid Reinertsen

Myrullens Kaptein Uno

174,0

3

Ine Beate Reitan

Prinsessen

168,0

Dalane Hundeklubb 30. april

Dommer: Trond Morten Teigen

 

Klasse 1

5 møtt, 4 med 1. premie

1

Hege Buerskog

Sukkertoppen´s Only Made for action

177,0

2

Torun Larsen

Kid

174,0

3

Lone Vierdal

Sukkertoppen´s I´m A Show Princess

171,0

4

Elizabeth Krone

Kaisa

163,5

 

Klasse 2

4 møtt, ingen med 1. premie

 

Klasse 3

3 møtt, 1 med 1. premie

1

Siv Marit Schjeldrup

Nesbakkens Ixi

259,0

 

FCI klasse 3

1

Ine Beate Reitan

Get Weiler`s Gromme Prinsesse

244,5

Sør Rogaland Brukshundklubb 22. april

Dommer: Rune Bjerklund

 

Klasse 1

1 møtt, 1 med 1. premie

1

Iris Meijer

Napada´s Monty

176,5

 

Klasse 2

1 møtt, 1 med 1. premie

1

Knut Kvalbein

Rossi

172,0

 

Klasse 3

2 møtt, 1 med 1. premie

1

Mari Erika Tandberg

Alma

277,5

 

FCI klasse 3 - uttaksstevne

1

Line Fatland Frøystad

Henry

296,0

2

Marit Rasmussen Arnfinsen

Dixie

286,5

3

Monica Wickstrøm

Chili

283,5

4

Kristin Natås Hauger

Inez

279,5

5

Silje Larsen

Cava

278,5

6

Kari Aspøy

Iggy-pop

269,0

7

Irene Goa

Cayman

267,5

8

Else Kristin Svendsen

Linnie

266,5

9

Art Ove Holter

Sparkling Cham

253,0

10

Ine Beate Reitan

Prinsessa

241,0

11

Mai Britt Stifoss

Izi

229,0

© Copyright. All Rights Reserved.