Tropp og landslag

lydighetsnorge.no

18. april - KG-LP informerer:

 

Følgende lag skal representere Norge under VM i Nederland 21. - 24. juni 2018

 

Hege Johnsen og Herman (BC)

Monica Wickstrøm og Chili (BC)

Monika Kvernberg og Dålli (BC)

Kristin N. Hauger og Inez (BC)

Kjellaug Selsaas og Ludvig (BC)

Kristin Gudem og Haste (BC)

 

1. reserve: Marit Anfinsen og Dixie (BC)

2. reserve: Synnøve Glinje og Lemoni (BC)

 

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

 

De norske deltakerne bor på dette hotellet under oppholdet i Nederland.

 

 

KG-LP presenterte 1. februar Norges landslagstropp i lydighet for 2018 (med endring av 27.4.)

 

Anfinsen, Marit m/ Dixie

Glinje, Synnøve m/ Lemoni

Goa, Irene m/Cayman

Gudem, Kristin m/ Haste

Hauger, Kristin N. m/ Inez

Isaksen, Ann Karin m/ Karma

Johnsen, Hege m/ Herman

Kvernberg, Monika m/ Dålli

Larsen, Silje m/ Cava

McDowell, Liv m/ Joy

Mestad, Jannicke m/ Flic Flac

Selsaas, Kjellaug m/ Ludvig

Skjoldal, Hilde m/ Ivo

Strømdal, Mona C. m/ Jubel

Wickstrøm, Monica m/ Chilli

 

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

 

 

 

20. september - KG-LP informerer:

 

Følgende landslag er tatt ut til å representere Norge i Nordisk mesterskap i lydighet 2017:

 

- Hege Johnsen m/ Herman

- Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

- Kristin Gudem m/ Haste

- Renate Lund m/ Supra

- Hege Lindahl m/ Go`jenta

- Monika Kvernberg m/ Dålli

 

Reserve:

Kristin Natås Hauger m/ Inez

 

2. Reserve

Jannicke Mestad m/ Flic Flac

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

Landslagstroppen 2017

Lagleder: Svein Georg Rønning

Hege Johnsen m/ Herman

Kristin Gudem m/ Haste

Kristin N. Hauger m/ Inez

Hege Lindahl m/ Snuppa

Renate Lund m/ Supra

Monika Kvernberg m/ Dålli

Jannicke Mestad m/ Flic Flac

Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

Hilde Skjoldal m/ Ivo

Startrekkefølgen på de norske ekvipasjene i VM 2018:

 

Fredag 22.6.:

1. Kristin og Haste

5. Marit og Dixi

27. Kjellaug og Ludvig

58. Monika og Dålli

 

Lørdag 23.6.

65. Kristin og Inez

73: Monica og Chili

91: Synnøve og Lemoni

105: Hege og Herman

 

Fellesøvelsene utføres for alle torsdag 21.6. kl. 1330-18.30

 

Program VM i Ermelo, Nederland, 2018

 

Onsdag 20. juni

13:00-17:00 Dommermøte

13:00-17:00 Forberedelse av ringer

 

Torsdag 21. juni

07:00-10:00 Veterinærkontroll

09:00-09:20 Dommermøte

09:30-09:45 White dog

10:00-10:30 Kort dommermøte

10:30-11:30 Lagledermøte

11:30-12:30 Lunsj

12:30-13:25 Åpningssermoni

13:25-13:30 FCI Flag in top

13:30-18:30 Mesterskapet starter med fellesøvelser (5 hunder i hver gruppe)

Det vil bli en kort pause etter 8 grupper (40 hunder) og 16 grupper (80 hunder)

 

Fredag 22. juni

09.00-13:00 Start competition

Kort pause etter nr. 15 og 45.

13.00-14.00 Lunsj

17:00-17.30 Løpske tisper

18.00 Prisutdeling

 

Lørdag 23. juni

09.00-13:00 Start competition

Kort pause etter nr. 15 and 45

13.00-14.00 Lunsj

18.00 Prisutdeling

19.30-22.00 Trekning av startrekkefølgen til finalen og gallamiddag

 

Individuell finale søndag 24. juni

De 20 beste deltar i finalen. Rekkefølgen trekkes lørdag.

 

07:30-08:00 Ringene rigges

08:00-08:15 Prøvehund

08:30-11:30 Start competition

Alle hundene går igjennom 4 øvelser.

11:30-12:30 Lunsj

12.30-15:00 Start competition dog

Alle hundene går igjennom 4 øvelser.

15.00-16:00 Fellesøvelser (5 hunder i hver gruppe)

16:00-16.30 Løpetisper

 

18:00-18:30 Permieutdeling - lag og individuelt

19:00 Avslutningssermoni.

 

Offisiell hjemmeside

Facebookgruppe

Program Nordisk Mesterskap i lydighet 2017

 

Fredag:

 

Trening. 3 minutter pr. hund.

 

kl. 16.30-16.51 Finland

kl. 17.00-17.21 Norge

kl. 17.30-17.51 Sverige

kl. 17.55-17.58 Danmark

 

Åpning av mesterksapet kl. 18.00 og deretter trekkes startrekkefølgen.

 

Prøvehund (lørdagens program) går kl. 18.45

 

Så følger dommermøte og lagledermøte.

 

 

Lørdag:

 

Mesterskapet starter kl. 07.30

 

Lunsj kl.10.30-11.00

 

Fellesøvelser kl. 13.00

 

Prøvehund (søndagens program) går kl. 14.15

 

Søndag:

 

Første hund starter kl. 07.30

 

Lunsj kl.10.30-11.00

 

Løpetisper: trening og konkurranse ca kl. 13.00

 

Premieutdeling i den store ringen kl. 15.20

 

KG/lagledelse har tatt ut følgende

ekvipasjer til å representere Norge

under VM i Oostende 15-18/6- 17.

- Hege Johnsen m/ Herman

- Renate Lund m/ Supra

- Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

- Monika Kvernberg m/ Dålli

- Jannicke Mestad m/ Flic Flac

- Kristin Gudem m/ Haste

Reserve/individuell

- Kristin Natås Hauger m/ Inez

© Copyright. All Rights Reserved.