Tropp og landslag

lydighetsnorge.no

Utdrag av KG-LP informerer

2019

Mer info

21. mars

Landslagstroppens rankingpoeng etter uttaksstevnet i Bø og Kristiansand er som følger:

1. Isaksen, Ann Karin m/ Karma 18p (8+10)

2. Kvernberg, Monika m/ Dålli 10p

3. Selsaas, Kjellaug m/ Ludvig 9p (3+6)

4. Wickstrøm, Monica m/Chilli 8p

5. Gudem, Kristin m/ Haste 6p

6. Goa, Irene m/Cayman 5p

6. Larsen, Silje m/ Cava 5p

8. Skjoldal, Hilde m/ Ivo 4p

8. Anfinsen, Marit R. m/Dixie 4p

10. Johnsen, Hege m/ Herman 2p

10. Strømdal, Mona C. m/ Jubel 2p

 

28. februar

Rankingpoeng etter uttaksstevnet i Bø er som følger:

Kvernberg, Monika m/ Dålli 10p

Isaksen, Ann Karin m/ Karma 8p

Gudem, Kristin m/ Haste 6p

Larsen, Silje m/ Cava 5p

Skjoldal, Hilde m/ Ivo 4p

Selsaas, Kjellaug m/ Ludvig 3p

Johnsen, Hege m/ Herman 2p

Strømdal, Mona C. m/ Jubel 2p

 

For om mulig å styrke det norske lydighetslandslagets prestasjon i VM, har KG valgt å benytte seg av muligheten til å gjøre forhånds-uttak.

Regelverket for forhåndsuttak sier: Direkte uttak tildeles ekvipasjer som har deltatt i flere mesterskap med gode prestasjoner tidligere, og som KG og lagledelse vurderer som stabilt gode over tid.

Det er to »veteran-ekvipasjer» som oppfyller dette kravet og som har vært tellende på det norske laget i de siste års VM og NoM.

KG har forhånds-uttatt Kristin Gudem & Haste og Hege Johnsen & Hermann til Norges lag i VM 2019.

 

29. januar

Da blir uttaksstevner til Nordisk mesterskap 2019 følgende:

NM kvalifisering 1/6

NKK Lillehammer 18/8

Dobbeltstevne i Rakkestad 7 og 8 september. Lørdag arraneres kun FCI kl3.

 

16. januar

KG-LP har utpekt Kristin N. Hauger som ny leder for landslaget i lydighet.

Kristin vil fortsatt være deltaker i troppen, og vil derfor ha ansvaret for den administrative organiseringen rundt tropp og landslag på treninger, samlinger og reiser etc.

 

KG vil fortsatt forestå uttaket av landslag, og tropp.

Vi ser fram mot en ny og spennende tid for landslaget.

Finn Terje Skyrud, leder KG-LP.

 

07. januar

Til landslagstroppen i lydighet 2019 har KG-LP tatt ut følgende ekvipasjer:

 

Johnsen, Hege m/ Herman

Wickstrøm, Monica m/ Chilli.

Hauger, Kristin N. m/ Inez

Isaksen, Ann Karin m/ Karma

Gudem, Kristin m/ Haste

Kvernberg, Monika m/ Dålli

Selsaas, Kjellaug m/ Ludvig

Anfinsen, Marit m/ Dixie

Strømdal, Mona C. m/ Jubel

Skjoldal, Hilde m/ Ivo

Larsen, Silje m/ Cava

Goa, Irene m/Cayman

McDowell, Liv m/ Joy

Brandtzæg, Geir m/Nero

 

2018

 

12. november

Program for landslagstroppen første halvdel av 2019:

Samling og uttaksstevne NKK Bø.

Uttaksstevne NKK Kristiansand

Samling første helga i april.

Dobbelt uttaksstevne i Ålesund siste helga i april.

NM første helga i juni.

VM er første helga i juli.

 

12. november

Landslagstropp 2019

KG-LP minner om søknadsfrist 1/12-2018 for opptak til landslagstroppen for 2019.

Søknad til kglydighet@nkk.no. Søknaden skal inneholde hundens registrerte navn, reg.nr. og fødselsdato. Navn og adresse, telefonnummer, e-post til eier/fører.

Det skal legges ved alle oppnådde resultater for inneværende år (FCI kl 3), alle karakterer, opplysninger om stevnet har vært inne/ute, underlag og dommer. Denne informasjonen settes opp i regneark. Dette skjemaet finner du også på NKK sin nettside.

NKKs hovedmålsetting med Lp-landslaget er gode lagprestasjoner. Alle retningslinjene og forutsetningene kan leses på NKK sin nettside.

 

 

 

18. september - KG-LP informerer:

 

KG har tatt ut følgende ekvipasjer til det norske landslaget i Nordisk Mesterskap i lydighet:

 

Ann Karin Isaksen m/ Karma

Hege Johnsen m/ Hermann

Jannicke Mestad m/ Flick

Kristin Gudem m/Haste

Kristin Natås Hauger m/ Inez

Monica Wickstrøm m/ Chilli.

 

Reserve::

Mona C. Strømdahl m/ Jubel

 

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til med forberedelser og mesterskapet!

 

18. april - KG-LP informerer:

 

Følgende lag skal representere Norge under VM i Nederland 21. - 24. juni 2018

 

Hege Johnsen og Herman (BC)

Monica Wickstrøm og Chili (BC)

Monika Kvernberg og Dålli (BC)

Kristin N. Hauger og Inez (BC)

Kjellaug Selsaas og Ludvig (BC)

Kristin Gudem og Haste (BC)

 

1. reserve: Marit Anfinsen og Dixie (BC)

2. reserve: Synnøve Glinje og Lemoni (BC)

 

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

 

De norske deltakerne bor på dette hotellet under oppholdet i Nederland.

 

 

Nordisk mesterskap i Värnamo, Sverige,

1. og 2. desember 2018

 

Lørdag

3.6 Ruta

3.10 Avstand

3.5 Innkalling med stå og dekk

3.4 Z - stå, sitt og dekk under marsj

3.9 Neseprøve

 

Søndag

3.1 Felles sitt (2 min)

3.2 Felles dekk (1 min) med innkalling

3.7 Apport dirigering

3.3 Fri ved fot

3.8 "Sirkus"

 

Dommere:

Kjell Edström, Sverige. Överdomare

Mads Grönbaek-Möller, Danmark.

Tiina Heino, Finland.

Björn Ivar Svendsen, Norge

 

Program:

 

Torsdag 29. november

10,00 Sekreteriatet åpner

Mulighet for trening - Norge har treningstid 1600-1700

 

Fredag 30. november

Veterinærkontroll ++ Värnamo Brukshundklubb

 

12,00 Sverige, trening

13,00 Danmark, trening

13,00 Dommermøte med lunsj

14,00 Norge, trening

15,00 Finland, trening

16,30 Prøvehund

17,00 Åpningsmøte

17,45 Lagledermøte med trekning av startrekkefølge

19,00 Kamratafton Värnamo Brukshundklubb Klubbstuga

 

Lørdan 1. desember

09,00 Mesterskapet starter

13,00 Lunsj

13,30 Mesterskapet fortsetter

Tävling Moment A EM

18,30 Bankett på hotell Tre Liljor

 

Søndag 2. december

08,00 Mesterskapet starter

12,40 Lunsj

13,00 Premieutdeling

 

Arrangementside

 

 

 

 

 

 

 

 

Startrekkefølgen på de norske ekvipasjene i VM 2018:

 

Fredag 22.6.:

1. Kristin og Haste

5. Marit og Dixi

27. Kjellaug og Ludvig

58. Monika og Dålli

 

Lørdag 23.6.

65. Kristin og Inez

73: Monica og Chili

91: Synnøve og Lemoni

105: Hege og Herman

 

Fellesøvelsene utføres for alle torsdag 21.6. kl. 1330-18.30

 

Program VM i Ermelo, Nederland, 2018

 

Onsdag 20. juni

13:00-17:00 Dommermøte

13:00-17:00 Forberedelse av ringer

 

Torsdag 21. juni

07:00-10:00 Veterinærkontroll

09:00-09:20 Dommermøte

09:30-09:45 White dog

10:00-10:30 Kort dommermøte

10:30-11:30 Lagledermøte

11:30-12:30 Lunsj

12:30-13:25 Åpningssermoni

13:25-13:30 FCI Flag in top

13:30-18:30 Mesterskapet starter med fellesøvelser (5 hunder i hver gruppe)

Det vil bli en kort pause etter 8 grupper (40 hunder) og 16 grupper (80 hunder)

 

Fredag 22. juni

09.00-13:00 Start competition

Kort pause etter nr. 15 og 45.

13.00-14.00 Lunsj

17:00-17.30 Løpske tisper

18.00 Prisutdeling

 

Lørdag 23. juni

09.00-13:00 Start competition

Kort pause etter nr. 15 and 45

13.00-14.00 Lunsj

18.00 Prisutdeling

19.30-22.00 Trekning av startrekkefølgen til finalen og gallamiddag

 

Individuell finale søndag 24. juni

De 20 beste deltar i finalen. Rekkefølgen trekkes lørdag.

 

07:30-08:00 Ringene rigges

08:00-08:15 Prøvehund

08:30-11:30 Start competition

Alle hundene går igjennom 4 øvelser.

11:30-12:30 Lunsj

12.30-15:00 Start competition dog

Alle hundene går igjennom 4 øvelser.

15.00-16:00 Fellesøvelser (5 hunder i hver gruppe)

16:00-16.30 Løpetisper

 

18:00-18:30 Permieutdeling - lag og individuelt

19:00 Avslutningssermoni.

 

Offisiell hjemmeside

Facebookgruppe

Program Nordisk Mesterskap i lydighet 2017

 

Fredag:

 

Trening. 3 minutter pr. hund.

 

kl. 16.30-16.51 Finland

kl. 17.00-17.21 Norge

kl. 17.30-17.51 Sverige

kl. 17.55-17.58 Danmark

 

Åpning av mesterksapet kl. 18.00 og deretter trekkes startrekkefølgen.

 

Prøvehund (lørdagens program) går kl. 18.45

 

Så følger dommermøte og lagledermøte.

 

 

Lørdag:

 

Mesterskapet starter kl. 07.30

 

Lunsj kl.10.30-11.00

 

Fellesøvelser kl. 13.00

 

Prøvehund (søndagens program) går kl. 14.15

 

Søndag:

 

Første hund starter kl. 07.30

 

Lunsj kl.10.30-11.00

 

Løpetisper: trening og konkurranse ca kl. 13.00

 

Premieutdeling i den store ringen kl. 15.20

 

KG/lagledelse har tatt ut følgende

ekvipasjer til å representere Norge

under VM i Oostende 15-18/6- 17.

- Hege Johnsen m/ Herman

- Renate Lund m/ Supra

- Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

- Monika Kvernberg m/ Dålli

- Jannicke Mestad m/ Flic Flac

- Kristin Gudem m/ Haste

Reserve/individuell

- Kristin Natås Hauger m/ Inez

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

 

 

20. september - KG-LP informerer:

 

Følgende landslag er tatt ut til å representere Norge i Nordisk mesterskap i lydighet 2017:

 

- Hege Johnsen m/ Herman

- Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

- Kristin Gudem m/ Haste

- Renate Lund m/ Supra

- Hege Lindahl m/ Go`jenta

- Monika Kvernberg m/ Dålli

 

Reserve:

Kristin Natås Hauger m/ Inez

 

2. Reserve

Jannicke Mestad m/ Flic Flac

KG-LP presenterte 1. februar Norges landslagstropp i lydighet for 2018 (med endring av 27.4.)

 

Anfinsen, Marit m/ Dixie

Glinje, Synnøve m/ Lemoni

Goa, Irene m/Cayman

Gudem, Kristin m/ Haste

Hauger, Kristin N. m/ Inez

Isaksen, Ann Karin m/ Karma

Johnsen, Hege m/ Herman

Kvernberg, Monika m/ Dålli

Larsen, Silje m/ Cava

McDowell, Liv m/ Joy

Mestad, Jannicke m/ Flic Flac

Selsaas, Kjellaug m/ Ludvig

Skjoldal, Hilde m/ Ivo

Strømdal, Mona C. m/ Jubel

Wickstrøm, Monica m/ Chilli

 

lydighetsnorge.no gratulerer med uttaket, og ønsker alle lykke til!

 

Landslagstroppen 2017

Lagleder: Svein Georg Rønning

Hege Johnsen m/ Herman

Kristin Gudem m/ Haste

Kristin N. Hauger m/ Inez

Hege Lindahl m/ Snuppa

Renate Lund m/ Supra

Monika Kvernberg m/ Dålli

Jannicke Mestad m/ Flic Flac

Kjellaug Selsaas m/ Ludvig

Hilde Skjoldal m/ Ivo

© Copyright. All Rights Reserved.